

Przeznaczony do współpracy z odbiornikiem RP-10. Każdy nadajnik posiada dwa niezależne wejścia, które mogą być wykorzystane dowolnie przez użytkownika. Stan tych wejść (każda zmiana na dowolnym wejściu) jest transmitowany do odbiornika i odzwierciedlany na wyjściach przekaźnikowych (czy stan przekaźników będzie zatrzaskiwany zależy od ustawień odbiornika).
Sterowanie wejściami polega na ich zwieraniu/rozwieraniu od „GND” (minus napięcia zasilania).
Charakterystyka produktu
Dodatkowymi sygnałami transmitowanymi przez nadajnik są:
Specyfikacja techniczna odbiornika RP-10
Uwaga: przez stan alarmowy rozumie się stan rozwartego wejścia w nadajniku, stan niskiego poziomu napięcia zasilającego nadajnik (<11v), brak="" sygna="" u="" testowego="" przez="" okres="" d="" szy="" ni="" 30="" minut="" po="" otrzymaniu="" kt="" rego="" z="" tych="" w="" a="" przypadku="" jego="" przeka="" nik="" odbiorniku="" zostaje="" za="" czony="" i="" zale="" no="" ci="" od="" konfiguracji="" odbiornika="" mo="" e="" pozosta="" tym="" stanie="" do="" momentu="" r="" cznego="" skasowania="" br="">
Wejścia K1 i K2 w nadajniku są niezależne. Oznacza to, że każda zmiana na którymkolwiek wejściu jest natychmiast transmitowana do odbiornika. Stan alarmowy powinien spowodować rozwarcie danego wejścia od GND, natomiast w czasie sytuacji normalnej (brak alarmu) wejścia powinny być zwarte. Rozwarcie wejścia powoduje wysłanie sygnału. Odbiornik po odebraniu, załącza odpowiedni dla tego wejścia przekaźnik co sygnalizuje zapaloną diodą LED (nad przekaźnikiem). Wówczas wyjścia przekaźnikowe wyprowadzone na listwę zaciskową są rozwarte (można także odwrócić sytuację czyli załączenie przekaźnika może spowodować zwarcie wyjść wyprowadzonych na listwę zaciskową, jednak wiąże się to z przeróbką u producenta).
Spadek napięcia zasilania nadajnika poniżej 11V także jest sygnalizowany w odbiorniku załączeniem odpowiedniego przekaźnika a co za tym idzie rozwarciem wyjść na listwie zaciskowej.
Brak sygnałów testowych przez okres 30 minut także skutkuje załączeniem przekaźnika „kontrola łącza” i rozwarciem styków na listwie zaciskowej.
Powrót do sytuacji normalnej (czyli brak alarmu- zwarte wejścia nadajnika, powrót napięcia zasilania do nominalnej wartości) skutkuje wyłączeniem przekaźnika w odbiorniku a tym samym zwarcie wyjść wyprowadzonych na listwę zaciskową odbiornika (obligatoryjnie dla trybu centralkowego, dla samodzielnego niekoniecznie).